Скільки можна їздити на машині за договором купівлі продажу? Що говорить закон

Часто водії цікавляться, скільки можна їздити на машині за договором купівлі продажу (ДКП). Причому, за твердженням різних людей терміни безкарного експлуатування транспортного засобу різняться. Пов’язаний такий розкид зі змінами, регулярно вносяться до законів. Терміни дозволеної експлуатації спираються на ПДР, законодавчі акти, а також закон про ОСАГО. За останні 10 років в ці документи було внесено не менше 20 правок. Відповідно водії, які не стикаються постійно з правозастосовча практика, не можуть встежити за всіма поточними нововведеннями. У засобах масової інформації зазвичай дивляться тільки великі зміни, які викликають резонанс.

накази МВС

Скільки можна їздити на машині за договором купівлі продажу, безпосередньо зазначено в наказі від 7 серпня 2013 року. Тут точно написано, що власнику на постановку на облік дається 10 діб. Йдеться саме про добі, а не про робочі дні. Тому, купивши автомобіль перед Новим роком, ви ризикуєте нарватися на штраф після канікул. Але, тут слід зазначити, що склалася практика в таких випадках водіїв не штрафуватимуть за процедурою реєстрації. Також, трохи змінилася сама процедура реєстрації. Її скоротили до 1 години. Тут же зазначено, що номерні знаки залишаються на автомобілі. Виняток робиться в 2 випадках:

  • При бажанні колишнього власника поставити номерні знаки на інший автомобіль;
  • За заявою нового власника.

На практиці, таке трапляється тільки при великому рівні зносу самих номерних знаків.

Закон про ОСАГО

Слід пам’ятати, що для управління засобом пересування потрібні не тільки реєстраційні документи, а й поліс ОСАГО. Без нього експлуатувати автомобіль заборонено. Але, тут є кілька нюансів. У законі (стаття 4.2) зазначено, що ви можете пересуватися на авто без поліса протягом 10 днів після покупки. Це дозволяє власнику придбати страховку на найбільш оптимальних умовах в зручній для себе страховий компаніі.Такім чином, при зупинці вас інспектором ГИБДД, досить продемонструвати договір купівлі продажу, зроблений не раніше ніж за 10 днів до фактичної перевірки. Більше ніяких питань виникати не повинно. Деякі поліцейські не стежать за змінами в законодавстві, щоб у разі виникнення спору нормально аргументувати свою позицію, бажано мати в машині роздруківку тексту закону. У разі, якщо представник влади все ж написав протокол, то доведеться оскаржувати його в суді. Ви з гарантією виграєте разбірательство.Чаще за все, з твердженнями про необхідність покупки ОСАГО і неможливості їздити без цього документа стикаються водії, які купують автомобіль в салоні. У завдання страхового агента входить не випустити вас без укладення договору. Тому, він буде розповідати небилиці. Але, при покупці в будь-якому салоні вас не можуть змусити купувати поліс ОСАГО прямо зараз. У вас є все ті ж 10 днів. Але, тут є один нюанс, в деяких випадках, для оформлення гарантії потрібно оформити договори ОСЦПВ та КАСКО. В такому випадку, буде потрібно узгодити з дилером, в які терміни ви оформите страховку. Після чого, потрібно під’їхати в салон для остаточного оформленія.В будь-якому випадку, не варто зволікати з оформленням ОСАГО. В аварію можна потрапити навіть в перший день за кермом. Вартість відновлення бампера будь іномарки виявиться на порядок більша за ціну поліса.

ПДР

У правилах дорожнього руху немає точних вказівок на терміни реєстрації придбаного автотранспорту. Тут нас цікавить в першу чергу список документів, які повинні бути присутніми у водія. У ПДР не вказано договір купівлі продажу. Там є тільки вимога мати при собі ВУ і реєстраційні документи. Під останніми зазвичай розуміють пластиковий талон, який видається при реєстрації транспортного засобу. Так як ДКП відсутній в списку, то багато водіїв не возять його з собою. Але, це може ускладнити вам життя. Пред’явити вам нічого не можуть. Але, за відсутності реєстраційних документів вас можуть затримати до з’ясування. Причому, можуть запідозрити в крадіжці автомобіля. Після надання документів вас відпустять. Якщо не хочете втрачати час на розгляди з працівниками поліції, то краще все-таки возити договір з собою.

висновок

Правова обізнаність наших автолюбителів досить низька. Тому, дуже часто виникають складнощі при оформленні документів. Досить частим питанням є, скільки можна їздити на машині за договором купівлі продажу. В останні роки законодавство в цьому плані значно спростилося. Але, мало хто автолюбителі про це знають. Зараз можна спокійно переміщатися на автомобілі 10 діб з моменту покупки, не реєструючи машину. Це саме можна сказати і до полісу ОСЦПВ. Але, все ж намагайтеся оформити документи, не чекаючи останнього дня.